Kto sa v rámci videoportálu môže prezentovať?

Každá vysoká škola alebo fakulta, ktorá má záujem pomôcť študentom pri výbere školy alebo spoločnosti, v prípade voľby zamestnania. Podmienkou je reagovať na aktuálnu ponuku. Ak ste ponuku na prezentáciu nedostali, napíšte nám email na info@nakac.sk

Je prezentácia školy na videoportáli spoplatnená?

Pre všetky školy, ktoré sú súčasťou projektu Končím školu, je prezentácia na videoportáli spoplatnená podľa aktuánej cenovej ponuky.

Je možné zviditeľniť našu školu aj iným spôsobom ako videoprofilom?

Áno, je to možné. Na stránkach videoportálu je možné podporiť svoju viditeľnosť na hlavnej stranke alebo podstránkach portálu prostredníctvom bannerových plôch, zvýraznenia videí škôl alebo fakúlt, zvýraznenia udalostí, videoprofilov a PR článkov.  

Ako si vytvorím video v príslušnej kategórii, napríklad Študentský život?

Vytvoríte video a uploadujete ho na YouTube alebo Vimeo. Následne sa prihlásite do videoportálu a vyberiete si kategóriu, napr. Študentský život. Doplníte link videa na YouTube/Vimeo, napíšete nadpis a krátky popis k videu. 

Je možné k videám zverejniť aj text?

Áno, je to možné a odporúčame to. Hoci ide o videoportál a na ňom videá o škole, zamerajte sa v texte na kľúčové slová a podstatné informácie, ktoré pomôžu pri vyhľadávaní videa alebo školy na internete.

Môžeme v jednotlivých kategóriách uverejniť viacero videí?

Áno. Môžete ich zverejniť neobmedzené množstvo, ukáže sa však len posledných 10 podľa dátumu zverejnenia na portáli.

Aká je ideálna dĺžka videa?

Dĺžka videa, ktoré máte na YouTube alebo Vimeu, záleží od množstva informácií, ktoré chcete spracovať. Odporúčame mať radšej kratšie, dynamické video, s dĺžkou medzi 1-2 minútami.
 

Nemáme financie na tvorbu videí, má pre nás videoportál zmysel?

Určite áno.
V dnešnej dobe má každá škola študentov, ktorí si nakrúcajú svoje vlastné videá. Je to moderné a mladí ľudia robia radi videá. Zapojte ich do tvorby obsahu na svojej stránke.

Vyhľadajte školských youtuberov, ktorí vám radi pomôžu pri zachytení konkrétnej udalosti alebo života školy. A navyše, je to pohľad mladých ľudí, ktorí sú len o málo starší ako vaši diváci - budúci študenti. O to viac budú pre nich takto pripravené videá zaujímavé.