Najmladší Eseťák má 20 rokov

Chceš pracovať v slovenskej spoločnosti ESET, ktorá pôsobí vo viac ako 200 krajinách sveta? Mal by si mať odvahu, nápady, chuť pracovať a učiť sa.

ESET je priekopník v oblasti antivírusovej ochrany. V roku 1987 ho založili dvaja mladí slovenskí programátori, Peter Paško a Miroslav Trnka.

Mladí ľudia sú v spoločnosti žiadaní aj dnes. Stážujú tam ako analytici škodlivého kódu alebo softvéroví inžinieri, za čo dostanú zaplatené, no čo je ešte vzácnejšie, zo stáže odchádzajú s výnimočnými skúsenosťami. Tí najšikovnejší však nikam chodiť nemusia, spoločnosť im ponúkne pracovné miesto na niektorej z juniorských pozícií.

Dvadsaťročný Jakub Ferianc je vôbec najmladším zamestnancom, pracuje ako junior softvérový inžinier a teší sa, že svoju kariéru začal práve v tejto spoločnosti.

IT sektor je momentálne skutočne atraktívny, nájsť ideálneho zamestnanca, ktorý spĺňa všetky požiadavky, však niekedy trvá aj dlhší čas. „No keďže sme silnou a známou značkou a patríme medzi naj zamestnávateľov na Slovensku, záujem kandidátov o naše pozície je vysoký,“ hovorí manažérka pre vzťahy so zamestnancami Michaela Kuchtová.

Zlato z ESETu:

„So šikovnými kolegami navzájom zdieľame naše skúsenosti a pomáhame si. Mnohé témy sú unikátne a v inej spoločnosti by sme sa k nim nedostali. Máme možnosť sebarealizácie,
sme súčasťou silnej a úspešnej slovenskej spoločnosti a sme na to hrdí.“
(Michaela Kuchtová)