Nenechaj si ujsť: Virtuálny deň otvorených dverí

Zdá sa ti dnes vysoká škola ako iná dimenzia? Nové mesto, ľudia, život na internáte. Prvé prednášky, seminárky a skúšky. Zorientovať sa a urobiť si v tom všetkom poriadok,
chce čas. Už teraz sa však môžeš pripraviť na to, čo ťa čaká.

Virtuálny deň otvorených dverí ti prináša možnosť spoznať vysoké školy z pohodlia domova. Stačí, keď kliknes na stranku narodnekariernecentrum.sk/virtualnydod a zvolíš si fakulty, o ktoré sa zaujímaš.

Nemusíš nikam cestovať a predsa nazrieš do prednáškových miestností, na internát, dozvieš sa informácie o odbore, ktorý ťa zaujíma. Kde študenti praxujú? Aké športové a kultúrne vyžitie ponúka mesto, v ktorom škola sídli? Koľko ťa bude stáť ubytovanie na internáte a čo ďalšie náklady? Ušetri čas, peniaze aj námahu. Zapíš si do kalendára termíny Virtuálneho dňa otvorených dverí a zisti všetko potrebné z tvojej izby.

Pre záujemcov o vysokoškolské štúdium v roku 2021 pripravili päť tematicky ladených vysielaní. Ich zameranie sme vybrali podľa toho, čo mladých ľudí najviac zaujíma a na čo sa zástupcov škôl najčastejšie pýtajú.

Téma 1: Čo sa študuje na vašej škole a aké majú absolventi uplatnenie? (13.-14.10.2021)

Nastúpiť na výšku a až potom zistiť, čo sa na nej vlastne študuje, to je ako naskočiť na vlak, no nevedieť, ktorým pôjde smerom. Nenechaj sa prekvapiť. Prvé vysielanie ti predstaví študijné odbory a programy fakúlt, odpovie, aké náročné sú prijímacie skúšky, či sa dá počas štúdia prestúpiť na iný odbor, ale aj na to, kde a s akým úspechom sa uplatňujú absolventi tej-ktorej vysokej školy.

Téma 2: Študentský život na vysokej škole (24.-25.11.2021)

Na vysokú školu si neprichádzaš len po vzdelanie. Získaš nové priateľstvá a s nimi nezabudnuteľné zážitky, o ktorých raz budeš rozprávať svojim vnúčatám :) Spoločným menovateľom týchto príbehov je úžasný, slobodný študentský život. Po druhom vysielaní Virtuálneho DOD budeš zorientovaný v pojmoch ako beánia, krúžkovica, katedrovica či chodbovica, zistíš, kde študenti trávia voľný čas, kde sa dá športovať, aké sú v meste kaviarne a kde sa dá dobre nakúpiť.

Téma 3: Ako zvládnuť prvý ročník VŠ (15.-16.12.2021)

Ak nechceš v prvom ročníku pôsobiť ako Alenka v krajine zázrakov, nevynechaj tretie vysielanie Virtuálneho DOD. Jasne, stručne a výstižne ti predstaví systém výučby na VŠ, predmety aj profesorov. Zistíš, ako to chodí na skúškach, koľko ich budeš mať, aj to, či sa na výške treba učiť každý deň. Kde zoženieš knihy a skriptá k štúdiu? A čo ak neurobíš skúšku? Sú pre teba tieto témy nočnou morou? Zisti o nich viac a tvoje srdce sa prepne do pokojnejšieho režimu. Veď ako sa hovorí, pripraveným šťastie praje.