Tipy, ako sa učiť rýchlejšie a zapamätať si čo najviac

Ste študent a máte občas problémy s učením? V tom prípade ste tu správne! Prinášame vám tipy, ako sa učiť rýchlejšie a zároveň si zapamätať čo najviac informácií. To je sen každého študenta, a to je dôvod, prečo budete musieť pre to aj niečo spraviť.
Hľadáte kľúč k tomu, aby ste sa na písomku, skúšku alebo odpoveď v škole dokázali naučiť celé učivo za čo najkratší čas? Existuje množstvo techník a spôsobov učenia, no my vám prinášame tie najviac efektívne.

Pravidelné a systematické učenie

Učiť sa pravidelne je pre mnohých študentov obrovský problém. Dôsledkom toho sa však pred písomkou budete musieť venovať učivu oveľa dlhšie. Práve z tohto dôvodu vám odporúčame učiť sa pravidelne. To znamená, že sa môžete vzdelávať z hodiny na hodinu, poprípade si po týždni zopakovať prebrané učivo. Rozhodne vám to uľahčí obdobie pred skúškou alebo veľkou písomkou v škole. Nebudete pociťovať až tak veľký stres a určite dosiahnete lepšie výsledky ako tí študenti, ktorí sa učia nárazovo na poslednú chvíľu.

Učenie si plánujte

Aj napriek tomu, že plánovanie je len polovica cesty k úspechu, rozhodne vám pomôže. Učenie predmetov by ste si mali naplánovať tak, aby ste sa v jeden deň učili dva významovo rozdielne predmety. Podľa odborníkov z oblasti psychológie je dobré, aby ste sa nevenovali dvom podobným úlohám, ktoré by mohli mať väčší spätný útlm. 

V praxi to znamená, že sa odporúča kombinovanie predmetu, vyžadujúceho aktivitu úsudku s predmetom, kde je potrebné učiť sa súvislé texty. Okrem iného, učivo by ste si mali naplánovať práve v čase, kedy je vaše sústredenie najviac výkonné. 

Píšte si poznámky do zošita

V dnešnej dobe je trend poznámky si fotiť a učiť sa ich z elektronickej podoby. Je však vedecky dokázané, že ak si budete písať učivo rukou, rýchlejšie si ho budete vedieť zapamätať. Táto metóda je veľmi efektívna a chvália si ju aj viacerí študenti, ktorým už neraz pomohla.