Tvoj úspešný výstup na vysokú školu

Je čas vybrať si životnú cestu a ty stojíš pred dôležitým rozhodnutím. Na ktorú vysokú školu povedú tvoje kroky? Ktorá univerzita sa stane tvojou alma mater a položí základ pre vysnívanú kariéru? Na toto rozhodnutie nie si sám.

Národné kariérne centrum ročne uľahčuje výber vysokej školy tisíckam stredoškolákov. Absolvuj výstup na horu s názvom Univerzita s nami. Privedú ťa tam 4 zastavenia, vďaka ktorým sa dokonale zorientuješ v ponuke vysokých škôl a dokážeš si vybrať tú, ktorá je pre teba najvhodnejšia.

Zastavenie 1: PREČÍTAJ SI ČASOPIS KAM PO STREDNEJ

Skvelý pomocník každého stredoškoláka. Na stranách časopisu sa študentom predstavujú slovenské aj české fakulty. Dočítaš sa, v čom sú výnimočné, aké študijné odbory ponúkajú a ktoré z nich sú najžiadanejšie. K správnemu výberu vysokej školy ťa môžu inšpirovať aj príbehy ľudí, ktorí uspeli v oblasti techniky, informačných technológií, prírodných vied a ďalších odboroch.

Časopis Kam po strednej je ako mapa, ktorá ťa vedie po správnej značke. Trikrát do roka, v januári, marci a septembri, ho dostáva aj tvoja stredná škola. Vypýtaj si ho od kariérneho poradcu alebo klikni na online verziu na www.nakac.sk. V archíve nájdeš všetky čísla časopisu.

Zastavenie 2: ABSOLVUJ VIRTUÁLNY DOD

Spomedzi vysokých škôl si už vybral svojich favoritov a teraz chceš o nich zistiť viac. Vďaka Virtuálnemu DOD nemusíš nikam cestovať. Zapni si počítač, pozri si aktuálne vysielania z pohodlia domova a cez chat polož zástupcom vysokých škôl otázky na témy, ktoré ťa zaujímajú.

Virtuálny DOD odštartuje už čoskoro a ponúkne až päť vysielaní:

  • Čo sa na našej škole študuje a aké majú absolventi uplatnenie (13.-14.10.)
  • Študentský život na VŠ (24.-25.11.)
  • Ako zvládnuť prvý ročník VŠ (15.-16.12.)
  • Možnosti ubytovania pre prvákov (19.-20.1.)
  • Koľko ma bude stáť štúdium (23.-24.2.).

Prihlásiť sa je jednoduché. Na www.nakac.sk si pozri sekciu virtuálny DOD a sleduj dátumy vysielania.

Zastavenie 3: NAVŠTÍV VIDEOPORTÁL VŠ

Vďaka videoportálu vysokých škôl získaš všetky dôležité informácie o univerzitách a fakultách. Predstavia sa ti prostredníctvom atraktívnych videí. Nahliadni do študijných priestorov, vypočuj si pedagógov aj skúsenosti absolventov. To všetko na jednom a tom istom mieste. Pohodlné, praktické a moderné riešenie pre každého, kto sa rozhoduje pre vysokú školu. Ako sa na portál dostaneš? Rozklikni na webe nakac.sk sekciu videoportál VŠ a vyhľadaj školu, ktorá ťa zaujíma.

Zastavenie 4: PRÍĎ NA VÝSTAVU KAM NA VYSOKÚ

Teraz, keď si získal prehľad o vysokých školách vo virtuálnom svete, je na čase spoznať favoritov osobne. Kde si však dohodnúť rande s viacerými školami na raz? Predsa na výstave Kam na vysokú! Každoročne sa na nej predstavujú zástupcovia slovenských a zahraničných fakúlt.

Výstava putuje po siedmych mestách Slovenska. Tá tohtoročná sa začína v Trnave (1.2.), Trenčína (2.2.) a Žiliny (3.2.). Už tradične sa uskutoční aj v Banskej Bystrici (8.2.), Poprade (9.2.), Košiciach (10.2.) a končí v Prešove (11.2.). Všetky informácie o výstave získaš na www.nakac.sk v sekcii Výstavy.