Materiálovotechnologická fakulta so sídlom v Trnave je jednou zo siedmich fakúlt Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, na ktorej vznikol prvý univerzitný vedecký park na Slovensku.

Ponúkame široké spektrum študijných programov (aplikovaná informatika, automatizácia, materiály, kvalita, personálna práca v priemyselnom podniku, priemyselné manažérstvo, integrovaná bezpečnosť, výrobné technológie, výrobné technológie a výrobný manažment, mechatronika v technologických zariadeniach, výrobné zariadenia a systémy, počítačová podpora výrobných technológií). Absolventi Materiálovotechnologickej fakulty STU so sídlom v Trnave sú na trhu práce žiadaní, už počas štúdia môžu študenti získať prax v zaujímavých a úspešných firmách, taktiež môžu zdokonaľovať svoje vedomosti a učiť sa cudzie jazyky na študijných pobytoch.

Nové zrekonštruované priestory kampusu ponúkajú študentom všetko potrebné na jednom mieste: výučbové priestory, laboratóriá s najmodernejšími technológiami, internáty, akademická knižnica, skriptá online zdarma, jedáleň, posilňovňu, plaváreň, telocvičňa, študentský klub.

Čítať viac

Galéria

 

Štúdium

Termín podania prihlášok

do 30.4.2022

Termín prijímacich skúšok

Bez prijímacích skúšok.

Podmienky prijatia

Bez prijímacích skúšok na základe študijných výsledkov zo strednej školy.

Predpokladaný počet prijatých študentov

770

Možnosti štipendií

Ponúkame rôzne druhy štipendií, pričom študent môže za rok získať až 2 250,- Eur. Sociálne, odborové, motivačné štipendiá.

Dátum DOD

8.2.2022

Študentský život

Ubytovanie a cena

Ubytovanie a cena: MTF STU poskytuje ubytovanie v účelovom zariadení Študentský domov a jedáleň Miloša Uhra (ul. J. Bottu č. 21 a 23.) Ubytovacia kapacita je 788 miest v bloku „A“ a 472 miest v bloku „B“. Cenník: https://internat.mtf.stuba.sk/?page_id=58

Stravovania na univerzite

Priamo v areáli školy sa nachádza študentská jedáleň, ktorá za bežných okolností ponúka denne na výber z 5-tich jedál na obed (jedno býva vegetariánske a jedno býva diétne) a minimálne z dvoch druhov jedál na večeru. Študent má nárok na 2 dotované jedlá denne (to znamená, že sa stravuje lacnejšie ako keby vybehol niekde na meníčko do reštaurácie). Okrem toho, v bufete ponúkame niekoľko druhov rýchlych minútok.

Športové aktivity

Škola disponuje v areáli fakulty ako jediná aj plavárňou, ktorá je pre našich študentov bezplatná. Aktuálne sa pripravuje jej rekonštrukcia. Okrem toho máme novo zrekonštruovanú telocvičňu. Taktiež máme posilňovňu pre študentov s prístupom zdarma, ku ktorej pribudne ďalšia, priamo na internátoch (mimochodom internáty sú priamo v areály školy, to znamená, že ráno nemusíš nikam cestovať ;-) ). Pripravujeme aj rekonštrukciu vonkajšieho areálu fakulty, kde plánujeme aj crossfit cvičisko.

Atrakcie v okolí

Mesto Trnava je stredne veľké mesto s vynikajúcou dostupnosťou (takmer všade sa dá prísť pešou chôdzou, a taxíky u nás stoja do 2,50) a výbornou občianskou vybavenosťou. Aj kúsok od internátov, pešou chôdzou sa nachádza nákupné obchodné centrum. V rámci mesta Trnava sa nachádza množstvo kaviarní, pubov, klubov, pizzérií a podobne. Taktiež sú skvelé možnosti, kde sa dá kvalitne zašportovať. Vybudované fitness centrá, lezecká stena, akvapark, niekoľko plavární, v meste a v okolí množstvo cyklotrás, takže sa viete bezpečne presunúť kamkoľvek. Prírodným parkom kúsok od fakulty sa viete poprechádzať až k trnavským rybníkom, okolo ktorých sa dá spraviť takmer 10 km okruh na korčuliach, biku alebo chôdzou či behom. Na autobusovú a železničnú stanicu sa dostanete pešky za 12 minút.

Práca a kariéra

Zamestnávatelia

Naši absolventi sa zamestnávajú v rôznych spoločnostiach, za pozornosť stojí podujatie JOBDAY (www.mtf.stuba.sk/14240), kde sprostredkúvame stretnutia predstaviteľov spoločností s našimi študentami. Vystavovatelia okrem ponuky zamestnania poskytujú pre študentov stáže v rámci trainee programov a školení, ponúkajú brigády, alebo možnosť vypracovať záverečnú prácu v podniku.

Známi absolventi

Naši absolventi sa zamestnávajú v rôznych spoločnostiach, do pozornosti dávame podujatie JOBDAY (www.mtf.stuba.sk/14240), na ktorom sprostredkúvame stretnutia predstaviteľov spoločností s našimi študentami. Vystavovatelia okrem ponuky zamestnania poskytujú pre študentov stáže v rámci trainee programov a školení, ponúkajú brigády počas prázdnin, alebo možnosť vypracovať záverečnú prácu v podniku.