Sme moderná, výskumno-vzdelávacia inštitúcia, ponúkame:

ATRAKTÍVNE ŠTUDIJNÉ PROGRAMY: výber z atraktívnych programov – od A ako architektúra cez I ako informatika až po V ako výživa ... a množstvo ďalších

VEĽA ŠTIPENDIÍ: väčšina študentov techniky dostáva automaticky odborové štipko. My ponúkame ďalšie – za vynikajúce štúdium, za športové, umelecké či vedecké súťaže, ale aj za študijný pobyt v zahraničí

ONLINE ŠTUDIJNÚ LITERATÚRU A SOFTVÉR ZADARMO: študijnú literatúru vydanú v univerzitnom vydavateľstve si sťahujú študenti bezplatne; k dispozícii majú aj softvér MATLAB či virtuálnu knižnicu

ÚČASŤ VO VÝSKUME: študenti sú partnermi vo výskume, spoluautormi patentov, riešia zadania pre prax. A to v obnovených labákoch na fakultách

GRANTY NA VÝSKUM: na podporu dobrého výskumu vyplácame granty, za dobrý výsledok a skvelý výskumný článok odmeňujeme

SPOLUPRÁCU S PRAXOU: máme najviac spoluprác s firmami, študenti riešia zadania a záverečné práce v spolupráci s biznisom; svoj start-up môže v našom inkubátore rozbehnúť každý, kto má dobrý nápad :) Na našich siedmych fakultách a univerzitnom ústave študuje v tomto akademickom roku takmer 11000 študentov.

Čítať viac

Galéria

 

Štúdium

Termín podania prihlášok

III. - IV. 2022
niektoré fakulty ešte v lete (2. kolo prijímačiek)

Termín prijímacich skúšok

jún 2022 (ÚM)
ostatné sú bez prijímacích skúšok

Podmienky prijatia

Priebeh prijímacieho konania, ako aj podmienky sa môžu na jednotlivých fakultách mierne líšiť.
V prípade nejasností je teda najrozumnejšie kontaktovať priamo študijné/pedagogické oddelenie tej fakulty, na ktorú si chceš podať svoju prihlášku.
Detailné podmienky prijímania na štúdium zverejňuje v dostatočnom časovom predstihu každá fakulta/univerzitný ústav na svojej webovej stránke. Sleduj  "informácie pre uchádzačov".

Predpokladaný počet prijatých študentov

Pozri profily jednotlivých fakúlt, je to rôzne.

Možnosti štipendií

Získať môžeš rôzne štipendiá - odborové, sociálne, za vynikajúce štúdium, za športové, umelecké či vedecké súťaže, ale tiež za študijný pobyt v zahraničí.
Ročná suma vyplatených štipendií predstavuje cca 3 milióny euro.

Dátum DOD

Stavebná fakulta
(Virtuálny DOD nájdete na youtube kanáli fakulty a všetky informácie na  www.svf.stuba.sk a na FB profile fakulty.) 

Fakulta elektrotechniky a informatiky
(Virtuálny DOD nájdete na youtube kanáli a všetky informácie na www.fei.stuba.sk a na FB profile fakulty.)

Fakulta chemickej a potravinárskej technológie
27. 4. 2022 CHEMDAY
24. 6. 2022 CHEMSHOW
november 2022 CHEM(RE)ACTION

Fakulta architektúry a dizajnu
jún 2022 NOC ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU

Materiálovotechnologická fakulta so sídlom v Trnave
18. 5. 2022 DOD
MTF SCIENCE ROCK, MTF SCIENCE EXPO, MTF SCIENCE SHOW
(Všetky informácie nájdete na www.mtf.stuba.sk/8012 )

 

Študentský život

Ubytovanie a cena

Môžeš bývať na internáte... máme 6 (jeden je v Trnave), väčšina je po rekonštrukcii. Ceny sa pohybujú od 50 do 140 € mesačne, podľa typu izby (bunkový systém, izby sú 1/2/3 –lôžkové, s kúpeľňou a WC). Za ubytovanie na súkromí zaplatíš cca 150 - 250€ mesačne.

Stravovania na univerzite

Raňajkuješ, obeduješ aj večeriaš v jedálňach našich študentských domovov. Počas dňa máš k dispozícii jedáleň aj bufet priamo v mieste výučby, alebo na okolitých fakultách, ktoré sú vzdialené len pár minút cesty. Vyberáš si vždy z viacerých jedál... Preukaz študenta funguje v našich jedálňach ako stravovacia karta. A v takomto prípade dáš za celodennú stravu cca od 8 do 11 €. Samozrejme, môžeš využiť aj množstvo ďalších zariadení mimo našej univerzity. Ceny menu v okolí sú rôzne, pohybujú sa v cene od 3,50 € vyššie. 

Cena denného menu v okolí

Ceny denného menu sú rôzne - trošku iné v centre mesta, v Mlynskej doline aj v Trnave. Pohybujú sa v cene od 3,50,- € vyššie.

Športové aktivity

U nás môžeš športovať... a naozaj aktívne...basketbal, volejbal, hokej, futbal, florbal, lyžovanie, tenis, turistika... K dispozícii máš telocvične, posilňovne, lezeckú stenu, 3 plavárne aj ďalšie športoviská v priestoroch fakúlt a študentských domovov.

Spoločenské podujatia

Môžeš sa len zabávať na kope fajn podujatí, ako sú beánie, plesy, lámavice, športové turnaje a súťaže, workshopy... alebo ich môžeš organizovať a vymýšľať nové, a to ako aktívny člen niektorej zo študentských organizácií... Môžeš sa pridať k STUBA GREEN TEAM-u, stavať formulu a súťažiť s ňou na profesionálnych pretekárskych okruhoch... Môžeš spievať v zbore, hrať v komornom orchestri, venovať sa folklórnemu tancu - to všetko v našom súbore TECHNIK... a veru, dostaneš sa do sveta :)

Atrakcie v okolí

Bratislava je čerešnička na torte, je to mesto ... či miesto plné života, energie, príležitostí... v ktorom sa nikdy sa nenudíš, lebo sa v ňom stále niečo deje (koncerty, divadlá, kiná, galérie, múzeá, festivaly, výstavy, diskotéky...) ... kde žiješ zdravo a aktívne, pretože tu nájdeš nekonečné možnosti na šport, turistiku či prechádzky (blízke Karpaty, lesopark, Dunajská hrádza, jazerá...) ... kde ak chceš, tak pracuješ (množstvo firiem a inštitúcií neustále hľadá mladých a šikovných) ... z ktorého pokiaľ máš chuť a čas, vyrážaš za cestovateľskými zážitkami a dobrodružstvami, pretože máš všade blízko (európske metropoly, Alpy, more...). Veď už len Viedeň či Budapešť sú naozaj iba na skok...

Študentské médiá

STU, ako aj všetky jej fakulty/univerzitný ústav majú svoje FB profily.
Ak hľadáš prístupy k nim, tak stačí pozrieť  webovú stránku STU alebo konkrétnej fakulty.
Ak máš otázky ohľadne štúdia alebo študentského života, naši študenti sú pripravení Ti ich kedykoľvek zodpovedať.

Práca a kariéra

Brigády a stáže vo firmách

Naši študenti si väčšinou už počas štúdia nájdu prácu priamo v tom odbore, ktorý študujú. Získavajú tým kopu zručností a skúseností, čo sa vždy skvelo hodí do profesijného životopisu. Keďže máme veľmi bohatú spoluprácu v mnohými firmami, študenti riešia zadania a záverečné práce priamo v spolupráci s nimi. Pracujú v mnohých firmách, aj tých najzvučnejších mien - so zameraním na IT, automobilovú techniku, energetiku, chémiu, ... ale samozrejme, nielen tam...

Projekty s firmami

Naši študenti riešia zadania a záverečné práce priamo v spolupráci s firmami. Kto má dobrý nápad, môže si otvoriť aj vlastný start-up priamo v našom univerzitnom inkubátore.

Zamestnávatelia

Naši absolventi sa uplatnia takmer všade, pretože sú neustále veľmi žiadaní. Nájdeš ich vo všetkých známych - veľkých, ale i menších firmách. Bez techniky, a to takmer vo všetkých oblastiach a v rôznych podobách, si totiž náš život nevieme vôbec predstaviť.

Pracovné pozície absolventov

Naši absolventi sú veľmi pragmatickí, technicky zdatní jedinci, ktorí sú v praxi veľmi žiadaní a nemajú problém zamestnať sa. Sú veľmi úspešní v množstve nielen vysokých manažérskych pozícií... Uplatnia sa naozaj takmer všade, pretože sú neustále veľmi žiadaní. Bez techniky, a to takmer vo všetkých oblastiach a v rôznych podobách, si už predsa náš život nevieme vôbec predstaviť.

Nástupný plat

Prvé 3 miesta v rebríčku slovenských fakúlt podľa výšky platov patria našim fakultám. Informatici z STU zarábajú po nástupe do praxe v priemere viac ako 2 000 € btto, strojári 1800 €...

Známi absolventi

Len mikrovzorka našich absolventov, ktorých vo svete naozaj dosť dobre poznajú :)
Andrej Kiska – bývalý prezident SRR
Robert Mistrík – kandidát na prezidenta SR
Peter Oláh – dizajnér ŠKODA AUTO
Vladimír Slezák - generálny riaditeľ Siemens
Miroslav Trnka – zakladateľ ESET,... inak by to trvalo ooooveľa dlhšie :)