Vieš o tom, že Tvoj záujem o drony, virtuálnu realitu i umelú inteligenciu môžeš využiť profesionálne aj v stavebníctve? Pokiaľ ťa navyše láka výstavba, architektúra a reálna tvorba životného prostredia, je to ideálna kombinácia. Namiesto rysovacej dosky tu budeš častejšie využívať špičkové softvérové nástroje modelovania, projektovania, 3D tlače, laserového skenovania reality, počítačového predpovedania... slovom, stavebná revolúcia 4.0 sa rozbieha na Stavebnej fakulte STU a aj ty môžeš byť jej hnacou silou.

Štúdium ti sprostredkuje skúsenosti v zahraničí uznávaných odborníkov, ponúka jedinečnú šancu učiť sa od nobelistu, istotu zamestnania s bonusom výborného platového ohodnotenia. Toto všetko v jednom balíku so zahraničnými stážami, štipendiom, modernými internátmi a športoviskami ti ponúkame tento rok bez prijímačiek, len na základe tvojich výsledkov na koncoročnom vysvedčení. Tak neváhaj a postav svoju budúcnosť na istote!

Čítať viac

Galéria

 

Štúdium

Termín podania prihlášok

Bakalárske štúdium - 1. kolo do 30. apríla 2022, 2. kolo do 8. augusta 2022.

Termín prijímacich skúšok

Na bakalárske štúdium prijímame v roku 2022 bez prijímacích skúšok.

Podmienky prijatia

Základnou podmienkou prijatia je úspešné absolvovanie strednej školy maturitnou skúškou.
Uchádzač, ktorý nepreukáže splnenie tejto podmienky do 10. 5. 2022 (resp. 18. 8. 2022 v 2. kole), môže byť na štúdium prijatý podmienečne s tým, že splnenie uvedenej podmienky preukáže najneskôr v deň určený na zápis na štúdium.

Predpokladaný počet prijatých študentov

Maximálny počet prijatých študentov nie je záväzne stanovený, predpokladaný počet je v súčasnosti takmer 500 študentov.

Možnosti štipendií

Motivačné (odborové) štipendium, prospechové štipendium, sociálne štipendiá a pod. Viac informácií na stránke https://www.stuba.sk/4566.

Dátum DOD

3. februára 2022 (z dôvodu pandémie koronavírusu online formou).

Študentský život

Ubytovanie a cena

Ubytovanie poskytujeme v študentských domovoch (internátoch) v pešej dostupnosti od fakulty. Pre študentov sú k dispozícii dvojlôžkové a trojlôžkové izby v cene od 78 do 91 eur na osobu za mesiac. Viac informácií je na stránke https://www.svf.stuba.sk/2242.

Stravovania na univerzite

Študentská jedáleň je k dispozícii priamo v budove fakulty (raňajky, obedy). Na fakulte sa nachádza aj bufet a samoobslužná reštaurácia s ponukou zdravej kuchyne. K dispozícii sú aj ďalšie jedálne v rámci areálu STU (jedáleň FCHPT STU, jedáleň SjF STU, jedáleň Študentského domova Jura Hronca aj s ponukou večere). Viac informácií nájdete na stránke https://www.stuba.sk/1689.

Spoločenské podujatia

Spoločenské podujatia pre študentov organizuje fakulta v spolupráci so Združením študentov SvF (www.zssvf.sk). Patria sem akcie ako Dvojbodka pred semestrom, Bodka za semestrom, Beánia stavbárov, Ples stavbárov, Stavbárovica, Stavbárske srdce a mnohé ďalšie.

Atrakcie v okolí

Sme "najvyššou vysokou školou" na Slovensku - naša 23-poschodová výšková budova je dominantou centrálnej časti Bratislavy a svojho času aj najvyššou bratislavskou budovou vôbec. Na 22. poschodí sa nachádzajú ateliéry s neopakovateľným výhľadom na panorámu mesta. Fakulta susedí s ďalšími dominantami - výškovou budovou Národnej banky Slovenska či obrátenou pyramídou Slovenského rozhlasu - v tesnom susedstve s historickým centrom Bratislavy (10 minút pešej chôdze).

Práca a kariéra

Kariérne centrum

Dôležité znalosti z oblasti soft-skills môžeš bezplatne získať napríklad na podujatiach, ktoré organizuje Univerzitný technologický inkubátor STU InQb, súčasť STU. Viac informácií na stránke https://www.inqb.sk.

Projekty s firmami

Univerzitný technologický inkubátor STU InQb sa venuje aj podpore študentských projektov a startupov a prepája ich s firmami z praxe. Viac informácií nájdeš na stránke https://www.inqb.sk.

Zamestnávatelia

Absolventi SvF majú dobré uplatnenie a sú žiadaní stavebnými firmami. Fakulta má širokú spoluprácu so stavebnou praxou, napr. so spoločnosťami STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo, s. r. o., Baumit, spol. s r. o., CRH (Slovensko) a.s., D4R7 Construction s.r.o., EUROVIA SK, a. s., Skanska SK, a.s., YIT Slovakia a.s., ISOVER a s mnohými ďalšími.

Známi absolventi

Ivan Bezák - generálny riaditeľ INGSTEEL, s.r.o., Peter Danišovič, vodohospodár, „otec“ VD Gabčíkovo, Miroslav Maťaščík, autor projektu mosta Apollo, Peter Paško, spolumajiteľ softvérovej spoločnosti ESET, Monika Rychtáriková - Vedkyňa roka SR 2015, Zuzana Sternová – riaditeľka TSÚS, Žena roka 2007, Tomas Zacek - spoluautor prenosného ekologického bývania Ecocapsule